Uruchamianie aplikacji

Ponieważ uruchomienie systemu fastGIS wymaga połączenia się z konkretną bazą danych, to w celu nawiązania takiego połączenia wybrać należy odpowiedni plik konfiguracyjny. Utworzenie takiego pliku możliwe jest z poziomu odpowiedniego poziomu struktury głównej aplikacji Administrator (co zostanie opisane podczas prezentowania poziomu Pliki konfiguracyjne (fkf)) lub podczas uruchamiania aplikacji.

Wszystkie działania w aplikacji Administrator odbywają się dla systemu określonego przez wybrany podczas jego uruchamiania plik konfiguracyjny.

Aby dostać się do okna pozwalającego na wybór i tworzenie pliku konfiguracyjnego systemu, do którego użytkownik chce się zalogować, wystarczy podczas uruchamiania aplikacji wcisnąć klawisz Shift.

 

Lista zawiera zdefiniowane wcześniej na danym komputerze pliki konfiguracyjne. Wybranie pozycji o odpowiedniej nazwie, a następnie przycisku OK pozwala na przejście do okna logowania do bazy danych związanej z wybranym plikiem konfiguracyjnym.

W lewej części okna wyboru spośród plików konfiguracyjnych, znajdują się przyciski pozwalające na wykonanie operacji edycyjnych związanych z definiowaniem plików konfiguracyjnych.

  • Przycisk  pozwala na zdefiniowanie nowego pliku konfiguracyjnego.
  • Przycisk  powoduje przejście do edycji danych zaznaczonego na liście pliku konfiguracyjnego.
  • Przycisk  pozwala na usunięcie definicji wybranego pliku konfiguracyjnego
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ