Grupy użytkowników

Grupowanie użytkowników zostało wprowadzone, aby ułatwić administratorowi zarządzanie kontami użytkowników. Pozwala to bowiem połączenie w grupy użytkowników, którzy wykonują podobne prace i mają wspólny zakres uprawnień.

Użytkownik może zostać przypisany do więcej niż jednej grupy. Uprawnienia, które zostały mu nadane, to suma wszystkich uprawnień, wynikających z praw nadanych mu bezpośrednio (pojedynczych uprawnień i grup praw) oraz nadanych grupom użytkowników, których jest członkiem.

 

W ramach struktury hierarchicznej poziomu Grupy użytkowników wyświetlane są zdefiniowane już grupy użytkowników.

Wybranie konkretnej pozycji z drzewa grup użytkowników, powoduje wyświetlenie w oknie z prawej strony danych dotyczące wybranej pozycji.

W ramach zakładki Dane grupy użytkowników prezentowane są podstawowe informacje dotyczące bieżącej grupy. W zakładce Użytkownicy w grupie prezentowana jest lista użytkowników, którzy powiązani zostali z wybraną grupą. Zakładka Nadane uprawnienia prezentuje listę uprawnień (pojedynczych oraz grup), które nadane zostały bieżącej grupie.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ