Grupowanie danych w kartotece

W przypadku części kartotek możliwe jest pogrupowanie danych w ramach struktury drzewiastej.

Operacja taka możliwa jest do wykonania w przypadku struktury hierarchicznej, kiedy dla elementu nadrzędnego definiowane są elementy podrzędne, np. dla obrębu geodezyjnego rejestrowane są informacje o działkach do nich należących lub w ramach miejscowości wprowadzane są danych o ulicach.

 

Struktura drzewiasta charakteryzuje się tym, że w ponad kolumnami znajduje się pole, w którym umieszczane są nagłówki kolumn, wg których odbywa się grupowanie.

Wybranie pola, wg którego dane mają być grupowane, odbywa się poprzez przeciągniecie nagłówka kolumny grupującej do pola ponad tabelą. Drugim sposobem, jest wybranie z menu kontekstowego związanego z kolumną grupującą pozycji Grupuj wg bieżącego pola.

Po pogrupowaniu danych wg zadanej kolumny, kartoteka wyświetlana jest w formie kilku list (w zależności od liczby kolumn, wg której odbywa się grupowanie). Dla każdego elementu nadrzędnego możliwe jest rozwinięcie wszystkich jego elementów podrzędnych, albo wyświetlenie tylko nazwy głównych gałęzi.

Grupowanie może odbywać się wg więcej niż jednej kolumny, ale w takim wypadku istotna jest kolejność, wg jakiej odbywa się wyświetlanie elementów nadrzędnych i podrzędnych.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ