Uruchomienie aplikacji

Przy pierwszym uruchomieniu programu należy skonfigurować dostęp do bazy danych w której będziemy pracować. W tym celu uruchomić należy program przytrzymując wciśnięty klawisz Shift. Otworzy się wówczas okno konfiguracji dostępu do bazy danych.

W oknie tym mamy możliwość wybrania wcześniej skonfigurowanej bazy danych lub stworzenia nowej konfiguracji. W lewym górnym rogu okna znajdują się następujące opcje:

 – Dodaj konfigurację

 – Edytuj konfigurację

 – Usuń konfigurację

Po wybraniu przycisku Dodaj konfigurację otworzy się okno definiowania nowej konfiguracji dostępu do bazy danych. Wprowadzamy nazwę ( i opis) konfiguracji, następnie nazwę serwera bazy – nazwa konfiguracji połączenia z serwerem bazy danych znajdująca się w pliku tnsnames.ora, nazwę użytkownika bazy systemowej oraz hasło.

Po kliknięciu przycisku Zapisz, powinna się pojawić nowa opcja w oknie wyboru. Po jej zaznaczeniu i kliknięciu OK program powinien się uruchomić w odpowiedniej bazie.

Pierwszym oknem aplikacji, jakie uruchomi się po wybraniu bazy danych, będzie okno logowania do systemu. Jest to okno w którym użytkownik wpisuje swoją nazwę i hasło. Następnie wybrać można rodzaj licencji. Opcja Loguj automatycznie spowoduje, że przy następnym uruchomieniu program pominie okno logowania i przejdzie od razu do środowiska pracy programu fastGIS. W zależności od tego czy do wyboru jest licencja sesyjna (pełna lub tylko do odczytu) czy stanowiskowa odpowiednia pozycja pojawi się na liście dostępnych licencji.

Wybór bazy danych zostaje zapamiętany. Dlatego przy następnym uruchomieniu zostanie on zaproponowany użytkownikowi automatycznie.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ