Krosowanie par na przełącznicach - tworzenie łącza

Cel ćwiczenia

Utworzenie połączeń pomiędzy parami kabli na przełącznicach.

Opis

Krosowanie par możesz wykonać w paszporcie przełącznicy na zakładce Krosy. Otwórz paszport przełącznicy głownej a następnie przejdź na zakładkę z krosami i wywołaj opcję Połącz pary.

W oknie krosowania wybierz głowice na przełącznicy, które chcesz krosować. Wybierz styki/pary do krosowania (grupowo można to zrobić z użyciem klawiszy Shift lub Ctrl) i wciśnij przycisk Utwórz krosy.

Wskazówka: W oknie krosowania znajduje się pole pozwalające na filtrowanie/wyszukiwanie numeru, jeśli jest on zajętością jednej z par wchodzących na dowloną głowicę na przełącznicy.

Tak utworzony kros będzie już tworzył łącze i na wszystkie jego elementy będzie się już propagował numer telefonu lub usługi. Można to zobaczyć w zestawieniu par kabla oraz na przebiegu łącza w paszporcie numeru telefonicznego:

W podobny sposób skrosuj również pary na przełącznicy pośredniczącej tak aby utworzone łącze sięgało do punktu z urządzeniem końcowym. W ramach ćwiczenia użyj opcji Utwórz krosy automatycznie która pozwoli na grupowe skrosowanie łączóek wybranych głowic 1:1.

 

 

Kontynuuj
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ