Wprowadzanie kabla do kanalizacji

Cel ćwiczenia

Wprowadzenie wybranego kabla do rur kanalizacyjnych

Opis

Najprostrzym sposobem wprowadzenia kabla do rury znajdującej się w odcinku kanalizacji jest powiązanie kabla z kanalizacją od strony mapy.

Otwórz mapę a następnie wejdź w tryb edycji elementu. Zaznacz kabel, któy chcesz wprowadzić do kanalizacji a następnie przytrzymując klawisz Shift na klawiaturze kliknij na odcinek kanalizacji w który chcesz wprowadzić kabel. Program zapyta o rurę we wskazanej kanalizacji, w którą chcesz wprowadzić kabel. Powtórz operację dla wszystkich kanalizacji, przez które przechodzi kabel. Po wprowadzeniu kabla do kanalizacji informacja o przebiegu w rurach jest widoczna np. w zakładce przebiegu w paszporcie kabla.

Wskazówka: Operacja na obszarze o dużym zagęszczeniu obiektów będzie łatwiejsza jeśli wyłączysz widoczność identyfikatorów

 

Jeżeli kabel był narysowany obok kanalizacji to możesz go automatycznie przerysować po przebiegu kanalizacji używając kontekstowej funkcji kabla Przerysuj obiekt na podstawie paszportów. Program zmieni przebieg kabla na mapie korzystając z informacji o jego przebiegu w narysowanych kanalizacjach. Funkcja musi być wykonana w trybie edycji elementu.

Uwaga! Generator, któy przerysowuje obiekt bierze pod uwagę kolejność punktów charakterystycznych kabla. W przypadku gdy lista punktów charakterystycznych jest niezgodna z przebiegiem kanalizacji może powstać "pająk". Należy wówczas sprawdzić kompletność i kolejność klisty punktów charakterystycznych kabla względem przebiegu w kanalizacji.

 

Alternatywną funkcją służącą do wprowadzania kabala do kanalizacji jest wprowadzenie kabla od strony paszportu rury dostępnego z paszportu kanalizacji:

Zajętość kanalizacji

 

Kontynuuj
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ