Podłączanie włókien kabla do przełącznicy lub innych urządzeń teletechnicznych

Cel ćwiczenia

Połączenie wybranych włókien do portów urządzenia lub adapterów przełącznicy.

Opis

Połączenie włókien kabla optycznego do portów przełącznicy możliwe jest do zrobienia z poziomu zakłądki włókien kabla w paszporcie światłowodu albo z poziomu paszportu włokna.

Otwórz paszport kabla optycznego a następnie w zakładce Włókna i segmenty uruchom funkcję Podłącz włókna do portów. W oknie podłączania włókien wybierz lokalizację, w której chcesz podłączyć włókna, wybierz urządzenie a następnie na liście włokien zaznacz grupowo włókna które chcesz połączyć oraz zaznacz na liście dostępnych portów grupę portów, do których będą podłączone włokna. Zaznaczenia dokonuje się wykorzystując klawisze Shift lub Ctrl wraz z klikiem myszy lub klawiszami kursora.

Uwaga! Jeśli liczba zaznaczonych portów nie będzie zgodna z liczbą zaznaczonych włókien wówczas program połączy tylko tyle włókien dla ilu wystarczy zaznaczonych portów.

Uwaga! Do adaptera na przełącznicy można podłączyć dwa włókna, lub patchcordy w związku z tym po podłączeiu jednego włókna port przełącznicy będzie nadal dostępny na liście wyboru portów do połączenia.

Po podłączeniu włókien na liście włokien w paszporcie kabla widoczne będą zakończenia w kolumnie Port A oraz Port B.

Można również podłączyć pojedyncze włókno korzystając z paszportu włókna:

 

Kontynuuj
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą obsługę na naszej stronie. Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na pliki cookie.
ZAPISZ